5 Ağustos 2015 Çarşamba

4 Ağustos - Her Durumda Sunum Yapılır

Herkese merhabalar!
Temmuzun başında başladığımız stajımızın yavaş yavaş sonuna yaklaşırken her günümüzü dolu dolu geçirmeye gayret ediyoruz. Bugüne de bize dün gece saat 23:00 gibi verilen konular hakkında sunumlar yapmak üzere başladık. Konularımız ise isimlerimizdi. Hatta hocamız bize bir sürpriz yaparak sunumlarımızı Starbucks'ta sunmamızı istedi, biz de öyle yaptık. Orada kahvelerini almak için sırada bekleyenlerin ya da yan masalarda oturanların garip bakışları altında birer birer hepimiz kalkarak sunumlarımızı yaptık. İlk başta biz de durumu biraz garipsesek de sonradan etrafı yok sayarak rahatça sunumlarımıza devam ettik. Beş dakika olması gereken bu sunumlarda isimlerle ilgili ne kadar eğlenceli şeyler öğrendiğimizi görseniz şaşardınız. Bugün orada olanlar bizim grubu kahkahalarımızla hatırlayacaklardır eminim :)

Sunumlardan sonra da ortamı terk etmemekte ısrar ederek bu sefer oynama planlarını çok önceden yaptığımız Game Dev Tycoon oyununa yöneldik. Basit bir garajda oyun geliştirip piyasaya sürerek başladığınız bu oyunda amacınız konu, platform, hedef kitlesi gibi birçok farklı alanda doğru kombinasyonları yakalayarak piyasada tutan oyunlar yapmak. Başlarda kârınız çok küçük sayılardan oluşsa da zaman ilerledikçe ve siz de yaptığınız araştırmalarla şirketinizi geliştirdikçe yaptığınız mükemmel bir kombinasyonla köşeyi dönmeniz işten bile değil :) Biz de bugün dört farklı gruba ayrılarak onar dakika aralıklarla kimin önde olduğunu kaydederek yaklaşık bir saat sonunda kimin galip geldiğine karar verdik. Ondan önce ise kullanacağımız kombinasyonları internetten araştırarak elimizde rehber benzeri bir şey oluşturmaya çalıştık. Oyundaki bir saat içinde bazı gruplar iflasın eşiğine gelse de süre bittiğinde her grubun kasasında milyonları vardı. Birinci olan grubun ödülü ise içeceklerini bedavaya getirmek oldu :)

Bunların dışındaysa bugün hep birlikte Code Academy'den html derslerini öğrenmeye başladık. Bildiğiniz gibi daha önce JavaScript ve D3 kullanarak çeşitli görüntüleme yöntemlerini deniyorduk. Html'i bu siteden öğrenmenin de bu konuda epey işimize yarayacağını umuyoruz. 

Bugün için sizlerle paylaşacaklarımız bu kadar. Bir günün ve bir blog yazısının daha sonuna gelmişken, haftaya görüşmek üzere diyorum :)
Sevgiyle ve bilgiyle kalın,
Hoşça kalın.
H. Cansu 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder