11 Ağustos 2015 Salı

12 Ağustos - Uzatmalar

Herkese merhabalar!
Sayılı gün çabuk geçer derler, bizler için de öyle oldu. Yaz kampımızın son haftasına girdik hatta neredeyse bu haftanın yarısını bitirdik bile. En azından benim için son güncel yazısını yazarken, bu zamana kadar bizi ısrarla takip etmiş olan biyoinformatik severler varsa şimdiden de onlara teşekkür edelim.

Bildiğiniz gibi, dün son haftamızı da kodlarla dolu dolu geçirmek adına eski dostumuz Python'a dönüş yapmıştık. Bu seferki amacımız ise PCR için kullanılabilecek primerler tasarlayabilmek. İnternette de birçok farklı örneğini ve hazır programlarını bulabileceğiniz bu proje içinse ikişerli gruplar oluşturduk ve parçalayarak minicik minicik görevlere böldüğümüz projeyi aramızda paylaştık. Daha sonrasındaysa hem dünü, hem de bugünü bu konuda uğraşarak geçirdik. Her gruba düşen parçalar göreceli olarak küçük olduğu için kafa karışıklığını ve kod deryası içinde boğulma ihtimalimizi de en aza indirmiş olduk. Ama arada bir yemek molası da verdik şimdi ne yalan söyleyelim ;) 

Bu arada bu haftaya ekibimizden iki kişinin eksikliğini hissederek başladık. Biz normalde geçtiğimiz hafta bitmesi gereken yaz kampımızı bir hafta daha isteyerek uzatmıştık. Bu sonradan yapılan plan değişikliğine maalesef uyamayan Ahmet'i ve Mehmed'i de bu hafta sonu uğurlamak zorunda kaldık. Kendilerinin veda yazılarına da eski kayıtlardan ulaşabilirsiniz. Son güncel yazımı da burada noktalayarak, haftaya veda yazımda görüşmek üzere diyorum :)

Sevgi ve bilimle kalın,
Hoşça kalın  :)
H. Cansu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder