30 Temmuz 2015 Perşembe

30 Temmuz

Merhabalar!

Yaptığımız hackathon etkinliğimizde iki gün uykusuz kalmanın sonucunda sağlam bir dinlenmeyi hak etmiştik ve çarşamba günü öğleden sonrayı dinlenmeye ayırdık. Dinlendikten sonra bu sabah, çalışmalarımızı sürdürmek üzere tekrar görev başındaydık.

Hackathon için odamızın halıyla döşenmiş halini bozmadık ve normal stajımıza ev ortamında gibi devam ediyoruz. Ev ortamı olayını biraz abartıp, direk bir evde çalışmalarımızı sürdürme gibi planlarımız da yok değil. Bu da benden size küçük bir spoiler olsun.

Sabah Genkök'e geldiğimizde her birimizin farklı bir teknoloji devini anlatacağı ortak sunumumuz için çalıştık. Herkes anlatacağı şirketi oldukça benimsedi. Teknoloji alanında birçok ilke imza atan şirketler hakkında sunum yapacağımızdan, 'İlk bilgisayarı biz çıkardık, sizinki ilk kişisel bilgisayardı taam mı! ' gibi küçük atışmalar gün içinde sık sık yer aldı.

Öğleden sonra Ahmet hoca, çoğumuzun heyecanla beklediği, bir JavaScript kütühanesi olan D3'ü anlatmaya başladı. D3 veri görüntülemeleri için mükemmel bir kütüphane sitesinde de kullanılabilecek hazır şablonlar mevcut. Sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Öncelikle html kod yapısı ile ilgili küçük bir giriş yaptık ardından D3 uygulaması olarak staj ekibimizin boy grafiğini yaptık. Geç saate kadar grafiği güzelleştirmek için uğraştıktan sonra günü bitirdik.

Hoşçakalın!Hiç yorum yok:

Yorum Gönder